X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Zajímavé články Jak postavit jezírko

Jak postavit zahradní jezírko

Uvažujete o výstavbě zahradního jezírka na Vaší zahradě? Jistě je tento přírodní prvek v zahradě zajímavým doplňkem a dodá Vaší zahradě nenahraditelnou atmosféru. Před jeho realizací však dobře naplánujte a promyslete všechny důležité faktory. Zajímavou variantou mohou být i koupací jezírka, které nejenže doladí vzhled, ale dají se i prakticky využít.

Koupací jezírkoCo promyslet před stavbou jezírka

  • chci jezírko okrasné nebo jezírko koupací?
  • budu v jezírku pěstovat i ryby?
  • kde budu jezírko stavět a jaký by mělo mít tvar?

Tyto základní otázky byste si měli zodpovědět předtím než začne samotná realizace. To jestli bude jezírko koupací či okrasné ovlivní výběr filtrů a filtračních zařízení. Stejně tak při koupi filtračních systémů musíte uvažovat v případě, že byste chtěli v jezírku chovat i ryby.

Umístění jezírka ovlivní nejen vzhled zahrady, ale především celý systém filtrace a umístění rostlinstva. Jistě Vám je jasné, že není nejvhodnější budovat jezírko pod opadavými stromy. V úvahu také vezměte, zda na vybrané místo svítí slunce. Ideální je, když na jezírko svítí slunce cca 6 hodin denně.

Filtry k zahradním jezírkůmDůležitý je i výběr materiálu, ze kterého budete jezírko stavět. V tomto případě se jistě vyplatí vsadit na ověřené materiály a technologie. Nejčastěji používanými jsou PVC a kaučukové fólie. Každé zahradní jezírko by pak mělo obsahovat i adekvátní filtraci. Filtry spolu s adekvátní UV fólií udrží jezírko čisté.

Jako přídavek pak můžeme zvolit rybičky nebo jezírkové rostliny, které nám jezírko prozáří a vytvoří z něj určitý biosystém.

Vše pro stavbu jezírka na jednom místě - v kategorii zahradní jezírka

Hodně radosti při stavbě jezírka. 

 

Chcete poradit s výstavbou zahradního jezírka? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Vytisknout stránku

Kontaktujte nás

OK ZAHRADY s.r.o.
Jos. Jungmanna 1735
504 01   Nový Bydžov

tel.: 730 891 202
email: eshop@okzahrady.cz

Top produkty

© 2020, OK ZAHRADY – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | E-shop vytvořen na Profesionální CMS