X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Zajímavé články Jak vybrat sekačku

Jak vybrat zahradní sekačku

Letošní sezóna je v plném rozpuku a Vaše zahradní technika by potřebovala obměnit? Dáme Vám několik tipů, jak postupovat při výběru sekačky na trávu. Hezky udržovaný trávník je totiž vizitkou vaší zahrady a bez výkonné sekačky na trávu jej nikdy nedocílíte.benzínová sekačka s pojezdem

Co si uvědomit před samotnou koupí? 

  • jak velkou zahradu chci se sekačkou posekat
  • jak často se k sekání trávy dostanu
  • kdo bude se sekačkou na trávu pracovat

Velikost zahrady ovlivní to, zdali budeme vybírat spíše sekačku benzínovou nebo nám na malý zahradní plácek postačí sekačka elektrická, která vyžaduje neustálý přísun elektrického proudu.

Časový údaj o frekvenci sekání trávy je důležitý, neboť každá sekačka má různě nastavitelnou výšku sečení. Pokud víte, že kupujete sekačku na chatu, kam se dostanete jednou za měsíc, pak určitě hledejte sekačku s vyšší nastavitelnou výškou sečení.

Mám si koupit sekačku s pojezdem nebo bez?

Popřemýšlet o tom, kdo bude se sekačkou pracovat, se vyplatí ve chvíli, kdy přenecháváte tuto činnost svým jemnějším polovičkám. Tady byste měli určitě zvolit sekačku s pojezdem, což může ušetřit spoustu sil a námahy. Pakliže víte, že se sekačkou bude umravňovat trávník nějaký silák, jistě postačí i klasická sekačka bez pojezdu, stejně tak postačí pro nečlenité zahrady, malé zahrady a travnaté plácky. Výborná sekačka bez pojezdu je například benzínová sekačka Riwall RPM 4120 P.

Základní druhy sekaček na trávu

Samozřejmě mají všechny z těchto sekaček své výhody a nevýhody, jde jen o to vybrat adekvátní sekačku pro Vaši zahradu. Elektrickou sekačku volte v případě, že máte menší zahradu, kde je po celé její šíři dosah elektrického proudu. Zpravidla elektrické sekačky dosahují příkonu od 1000 - 1800 W. Jejich velkou výhodou je tichý chod, který ocení zejména vaši sousedé, a fakt, že nevyžadují téměř žádnou údržbu.

Naopak benzínové sekačky využijete u zahrad větší rozlohy a členitějšího charakteru. Obecně by měly zvládnout trávník o velikosti do 2000 m2. Jelikož mají benzínové sekačky díky přítomnosti motoru větší hmotnost, je vhodné pořídit si sekačku na trávu s pojezdem. Pro její pohon stačí občas doplnit olej a benzín a můžete vyrazit do boje s rychle rostoucím trávníkem.

Máte malou zahradu a často se stane, že potřebujete kousek trávníku spíše jen upravit nebo zkrátit travní porost okolo chodníku a zdi? Vyberte si akumulátorovou sekačkuAku sekačky jsou schopny na jedno nabití posekat trávník o ploše až 400m2 a příjemně Vás překvapí i jejich nízká hmotnost a snadná obsluha.

Máte zatravněnou opravdu velikánskou plochu? Můžeme vám nabídnout zahradní traktory. Ty jsou na ovládání nejjednodušší a hravě s nimi zkultivujete i velké travnaté plochy. K některým zahradním traktorům můžete navíc přidat i další komponenty, jako jsou drtiče větví, sběrné vozíky nebo provzdušňovače trávníku.

Využiji vřetenovou sekačku?

Vždy jste toužili po trávníku, jaký můžeme vidět na golfových hřištích nebo na stadiónech prestižních fotbalových klubů? Nemusí zůstat u pouhého snu. Svou technologií, kdy je tráva stříhána pomocí nůžkového mechanismu, neponičí vřetenová sekačka váš zdravý trávník. Na menší zahrady bohatě postačí třeba Vřetenová sekačka MTD RM 380.

Je pro mě dobrá strunová sekačka?elektrický vyžínač

Zvažujete, jestli by se vám vyplatila strunová sekačka? Určitě ano. Pokud máte malou zahradu, jistě je lepší pro drobné úpravy trávníku pořídit jen strunovou sekačku. Taktéž ji oceníte i na větších zahradách, kde se najde spousta hůře dostupných míst, jako jsou travnaté porosty kolem domu, plotu a chodníku. Velmi oblíbený je u našich zákazníků strunový vyžínač MTD ET 350 nebo Akumulátorový vyžínač Ryobi OLT 1825 - 18 V, kde odpadá špatná manipulace s kabelem.

Jak poznám dobrou sekačku?

Sekačku na trávu bychom neměli vybírat pouze podle vzhledu, výkonu a ceny. Všimněte si také z čeho je tvořena její konstrukce. Často je uváděna jako "šasi" sekačky a liší se podle materiálu, z kterého je vyroben. Lehčí a levnější sekačky mívají často plastové šasi, jeho příznivá hmotnost ale může ukázat své nevýhody v životnosti. Pro menší zahrady však sekačka s plastovou konstrukcí bohatě postačí. Vyberte si třeba sekačku MTD 3412 E HW. Pokud potřebujete sekačku, která něco vydrží a má opravdu silný podvozek můžeme vám doporučit Weibang benzínová sekačka s pojezdem WB 537 SCV 6in1


Neváhejte a vyberte si kvalitní
sekačku pro úpravy trávníku a uvidíte, že se trávník na vaší zahradě stane perlou celého okolí.

Chcete více informací o sekačkách na trávu? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Vytisknout stránku

Kontaktujte nás

OK ZAHRADY s.r.o.
Jos. Jungmanna 1735
504 01   Nový Bydžov

tel.: 730 891 202
email: eshop@okzahrady.cz

Top produkty

© 2020, OK ZAHRADY – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | E-shop vytvořen na Profesionální CMS