X
Produkt byl přidán do objednávky.
Úvod Zajímavé články Použití frézy na sníh

Frézy na sníh

I když právě počasí za oknem  ani trochu nepřipomíná sněhovou bouři, vězte, že je dobré mít sněhovou frézu připravenou v pozoru.  Dlouhodobým předpovědím meteorologů můžeme věřit stále méně a nikdo nám s určitostí neřekne, kdy letošní zima převezme svou moc. Vybavte se s předstihem i vy.

Pokud vybíráte vhodnou frézu a nemáte dostatečný přehled o tom, jaké existují a jakou frézu si můžete pořídit, poradíme Vám. Stejně jako u ostatní zahradní techniky hraje i zde důležitou roli pohon. V závislosti na velikosti a umístění plochy, kterou potřebujete pomocí sněhové frézy uklízet, zvažte, jaký pohon by byl pro Vaše účely tím nejvhodnějším.

Elektrická fréza nebo benzínová fréza?

Benzínová frézaV případě, že se chystáte na sníh před domem či u vjezdu do garáže a víte, že budete většinou pracovat s čerstvě napadaným sněhem, hravě si vystačíte s elektrickou frézou. Její pořízení není finančně náročné a občasnou práci na malých plochách zvládne na výbornou. I když je elektrická fréza závislá na přívodu elektrického proudu, sníh kolem domu bezpečně odklidí.

Kdy zvolit elektrickou frézu?

  • Když máte malou zahradu.
  • Plánujete pouze občasné odklízení sněhu.
  • Víte, že budete pracovat spíše s čerstvým sněhem.

Jinak je tomu v případě, kdy máte před domem parkoviště pro dvě a více aut nebo je příjezdová cesta delší. I tady se pak předpokládá, že by fréza měla být o něco výkonnější a bude vhodnější zvolit benzínovou frézu. Ve vzdálenějších místech oceníte především její bezkabelový provoz a skutečnost, že benzínová fréza dojede do jakékoliv vzdálenosti potřebujete.

Benzínová fréza s pojezdemFrézy s benzínovým pohonem nabízejí varianty s pojezdem či bez pojezdu. Doporučujeme, abyste zvážili, zda se vám pojezd vyplatí. Když sníh zmrzne či začne tát, bude těžký a vězte, že frézu s pohonem nebudete chtít vyměnit. Taková benzínová fréza s pojezdem hravě zvládne i větší parkoviště, aniž byste se nějak extrémně unavili.

Kdy zvolit benzínovou frézu?

  • Čekají Vás větší zasněžené plochy.
  • Potřebujete pracovat i ve vzdálenějších místech nebo na chalupě, kde není přívod elektrické energie.
  • Potřebujete odklízet sníh neustále např: u penzionů.

Pro ty, kdo hledají kvalitní frézu, která zvládne sníh okolo průmyslových objektů i v horských oblastech, se nabízejí dvě možnosti. Buďto benzínová fréza s pojezdem nebo pásová fréza s pojezdem, ta se skvěle hodí i do terénu. Vylepšené varianty vás potěší i vyhřívanou rukojetí, světlomety či elektrickým startováním.

Vybavte se na zimu sněhovou frézou a už se Vám nestane, že byste strávili celé mrazivé dny nekonečným pobíháním s lopatou. Nejen, že je to pořádná dřina, ale rychlost celého pracovního procesu je taková, že v momentě, kdy se dostanete ke konci, je už na začátku napadaná další várka. Díky síle našich sněhových fréz ušetříte čas i spoustu sil. 

Chcete více informací o sněhových frézách? Napište nám

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Vytisknout stránku

Kontaktujte nás

OK ZAHRADY s.r.o.
Jos. Jungmanna 1735
504 01   Nový Bydžov

tel.: 730 891 202
email: eshop@okzahrady.cz

Top produkty

© 2020, OK ZAHRADY – všechna práva vyhrazena

Ochrana osobních údajů (GDPR) | Prohlášení o přístupnosti | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | E-shop vytvořen na Profesionální CMS